وان

٫۲۹خرداد٫ ۱۴۰۰
۰ نظر

وان شهری در شرق ترکیه است که در ساحل شرقی دریاچه وان واقع شده است. این شهر به عنوان یک منطقه بزرگ شهری از قدمت طولانی برخوردار است. وان از شهر های هم مرز با ایران به شمار می رود.
شهر زیبای وان ترکیه

استان وان در کنار دریاچه وان واقع شده است که پایتخت باستانی اوروسیای توسپا بود. این منطقه در آبادی سبز و حاصلخیز در میان کوه های صخره ای در منطقه شرقی آناتولی ترکیه واقع شده است. یک دژ چشم نواز روی یکی از این قله ها دیده می شود که به قرن نهم قبل از میلاد باز می گردد. در هنگام پایین آمدن از قله می توانید برخی از کتیبه های میخی را که ادای احترام به پادشاه پارسی، خشایارشاه از قرن ۵ قبل از میلاد می کنند، مشاهده کنید. در این قلعه مقبره های سلطنتی اورارتیا توجه شما را جلب می کند.
در شهر قدیمی مساجد و مقبره های زیادی از قبیل مسجد اولو، مسجد هوسرو پاسا، مسجد کایا ebelebi و Ikiz Kümbet وجود دارد. موزه باستان شناسی در شهر، یافته های اورارتین را به نمایش می گذارد. در بندر ون ممکن است مکان های دلپذیری برای استراحت پیدا کنید. برای شنا و کمپینگ می توانید به Edremit ، ۱۴ کیلومتری جنوب غربی بروید. این یک مرکز تفریحی است که از آنجا می توانید به گشت و گذار بپردازید. در گواش، یک قبرستان سلجوقی وجود دارد که پر از سنگ های سنگین و خارق العاده و همچنین مقبره دوست داشتنی حلیمه هاتون است.
انفجار آتشفشان نمروت منجر به تشکیل بزرگ ترین دریاچه، ون و نمروت، عمیق ترین دریاچه؛ ( این با کوه نمروت در آدیامان متفاوت است) در ترکیه شد. اورارتوس، ارمنی ها، کردها، عرب ها، رومی ها، سلجوقیان، عثمانی ها و بیزانسی ها همگی در این سرزمین زیبا زندگی کرده اند.
ون همچنین به خاطر گربه ون خود، گربه خالص و سفید پوست که از ویژگی های جالب آن یک چشم آبی و دیگری سبز معروف است.
خرید خانه در وان ترکیه
شرایط خرید خانه در وان همانند سایر شهر های ترکیه است و قیمت املاک و مستغلات در محله های مختلف، متفاوت است. وان از آن جهت که هم مرز با ایران به حساب می آید برای ایرانیان محبوب است. جهت اخذ راهنمایی وکسب اطلاعات در زمینه خرید ملک و اخذ اقامت کشور ترکیه با مشاوران ما تماس بگیرید.

پیام بگذارید