ترابزون

٫۲۹خرداد٫ ۱۴۰۰
۰ نظر

ترابزون یکی از بزرگترین و مهم ترین شهرهای ترکیه است که در شمال شرقی این کشور و نزدیک به مرز گرجستان است. این سرزمین زیبا در کنار دریای سیاه امتداد یافته و بسیار دیدنی است، طبیعت فوق العاده، بنادر معروف و امکانات رفاهی خوب باعث شده اند که ترابزون طرفداران بسیاری داشته باشد. یکی از شهرهای مهم ترکیه با بندر عظیم که نقش عمده ای در تجارت واردات و صادرات ترکیه دارد.
این شهر در مسیر راه تجاری تاریخی بین ایران و ترکیه قرار دارد و سال¬ها مرکز مهم تجاری بین ¬المللی منطقه بوده است. این شهر به عنوان شاهزادۀ شهرها شناخته می¬ شود و از مکان¬های مهم گردشگری و تاریخی ترکیه به حساب می¬آید. طبیعت بسیار زیبای این شهر باعث شده است که آن را “جایی که سبز آبی را ملاقات می¬کند (where green meets blue)” بنامند. این شهر در گذشته دروازه ای تجاری به ایران و قفقاز به شمار می رفته و محلی برای تبادل پارچه های ابریشمی و کتان بوده است. تنوع نژادی و مذهبی در این شهر بسیار به چشم می خورد و علتش هم موقعیت جغرافیایی آن است. این شهر به دلیل داشتن یک باشگاه ورزشی به نام “ترابزون سپور” در ترکیه و جهان بسیار معروف است. مساحت این شهر در ترکیه حدود ۱۸۸ کیلومترمربع بوده .
خرید خانه در شهر ترابزون یکی از جمله کارهایی است که می تواند علاوه بر خانه دار کردن شما اقامت ترکیه را نیز برای شما به همراه داشته باشد.

ترابزون کجاست؟
برای رفتن به این شهر اگر مسیر هوایی را انتخاب کنید باید از یکی از شهرهای استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا و آدانا با هواپیما به مقصدتان بلیت تهیه نمائید و به فرودگاه ترابزون بروید. با خودروی شخصی هم می‌توانید از مرزهای بازرگان، سرو و رازی وارد ترکیه شوید و مسیر را به سمت ترابزون ادامه بدهید. امکان سفر به این شهر با تاکسی و اتوبوس از شهرهای دیگر ترکیه نیز وجود دارد.
فاصله ترابزون تا استانبول :
فاصله این دو شهر از یکدیگر حدود ۹۰۳.۳۴ کیلومتر می‌باشد که یعنی حدود ۱۲ ساعت طول می‌کشد از مسیر زمینی ترابزون خودتان را به استانبول برسانید و برعکس.
فاصله ترابزون تا آنتالیا:
فاصله ترابزون تا آنتالیا حدود ۹۰۳.۱۴ کیلومتر است که با احتساب مسیر زمینی این فاصله بیشتر می‌شود. به طور کلی حدود ۱۵ ساعت نیاز است که از ترابزون به آنتالیا برسید و برعکس.
فاصله ترابزون تا شهر وان:
فاصله این دو شهر حدود ۴۱۹.۷۲ کیلومتر است که یعنی حدود ۹ ساعت و ۱۶ دقیقه طول می‌کشد از وان به ترابزون برسید.
فاصله ترابزون تا تهران:
فاصله این دو شهر از هم ۱۱۷۷.۹۴ کیلومتر می‌باشد. این یعنی به طور حدودی از تهران به ترابزون حدود ۱۸ ساعت راه را باید طی کنید.
فاصله ترابزون باتومی:
فاصله این دو شهر حدود ۱۷۷.۰۱ کیلومتر می‌باشد که حدود ۱۰ ساعت نیاز دارید تا از باتومی به ترابزون برسید.

ترکیه مناسب ترین کشور اوراسیا برای زندگی
ترکیه در حال حاضر یکی از با ارزش ترین بازارهای ملک در اروپا است. عوامل بسیار زیادی باعث شده¬ اند که این شهر یکی از گزینه¬ های بسیار مناسب برای سرمایه ¬گذاران داخلی و خارجی شود. املاک و مستغلات در ترابزون قطعاً یک بازار سودآور با قیمت¬های طلایی ملک برای افزایش در سال¬های آینده است. سرمایه¬گذاری¬های زیادی در بازار املاک و مستغلات صورت گرفته و دولت اقداماتی را برای افزایش جذب سرمایه¬ گذاری در کشور ایجاد کرده است. ترابزون منطقه¬ای با زیبایی بی¬نظیر و منظره¬ های شگفت¬ انگیز است.
آب و هوای منطقه قطعاً برای اروپایی¬هایی که به این منطقه سفر می¬کنند تا از وقت خود در اینجا لذت ببرند جذاب و دلنشین است. اگر به دنبال خرید ملک در ترابزون هستید، بنابراین سرمایه¬گذاری در بازار املاک و مستغلات قطعاً یک سرمایه-گذاری سود¬آور با توجه به افزایش قیمت¬های آینده برای شما خواهد بود. با تغییر اولویت¬ها در گردشگری، ترابزون شهری است که چیزهای زیادی برای عرضه به گردشگران دارد. این شهر به دلیل هوای سرد و مناسب خود در طول سال مکان ایده ¬آلی برای گردشگران به حساب می¬آید.
قیمت املاک در ترابزون
قیمت املاک در این منطقه در حال حاضر بسیار قانع¬ کننده به نظر می¬رسد. اگر به دنبال خرید یک ملک هستید، یا می¬خواهید سبک زندگی خود را تغییر دهید و یا به دنبال جایی برای گذراندن تعطیلات خود هستید، ترابزون یک انتخاب عالی برای شماست. شما می¬توانید به راحتی بسیاری از املاک، آپارتمان¬های نوساز و ویلاها را در ترابزون پیدا کنید. آپارتمان¬های نوساز در مرکز شهر ترابزون قرار دارند و دید شگفت ¬انگیزی از دریای سیاه را دارند. ویلاها نیز در بیرون از شهر در طبیعت سبز منطقه قرار دارند.
قیمت املاک و مستغلات در ترابزون به نسبت آنتالیا و استانبول به دلیل وسعت بیشتر منطقه پایین¬تر است و همین موضوع این منطقه را به یک محل مناسب برای سرمایه¬ گذاری در این زمینه تبدیل کرده است. این موضوع به همراه شرایط نامساعد سرمایه¬ گذاری در این زمینه در اروپا باعث شده است که توجه¬ های زیادی به آن جلب شود و طبق پیش¬بینی کارشناسان قیمت ملک در سال¬های آینده در این منطقه افزایش چشمگیری خواهد داشت.
جمعیت و مردم ترابزون
شهر ترابزون به واسطه موقعیت جغرافیایی خود یکی از مهاجرپذیرترین مناطق ترکیه نیز محسوب می‌شود. چه در زمان های گذشته و یا حال حاضر نیز اقوام ترک، ارامنه، یونان، گرجستان، ایران، ترکمن، روس، اوکراین و مردم ناحیه شوروی و قفقاز به بهانه کار، زندگی بهتر و یا تحصیل به ترابزون آمدند. در حال حاضر جمعیت شهر ترابزون ترکیه ۲۳۰۳۹۹ نفر است که زبان رسمی مردم آن ترکی می‌باشد اما به دلیل حضور گردشگران مختلف، مردم ترابزون تا حدی با سایر زبان های از جمله زبان انگلیسی، ارمنی، گرجی و حتی فارسی نیز آشنا هستند.
آب و هوای ترابزون
ترابزون در منطقه ای مرطوب و نیمه گرمسیری با بارش‌های فراوان قرار دارد و آب و هوای آن بسیار مطبوع و بی‌نظیر می‌باشد. بهار و تابستان و اوایل پاییز زیبایی دارد . اواخر پاییز و زمستان بارندگی‌های شدید در ترابزون صورت می‌گیرد و بیشتر روزهای زمستان این شهر پوشیده از برف می‌شود.
ترابزون جنگل های غنی دارد. زمین های کشاورزی از مهمترین منابع تامین معاش هستند. منابع گوناگونی از لحاظ تشکیل زمین شناسی دارد. ترابزون از حاصلخیزترین شهرهای ترکیه است. توریست ها در این شهر سرمایه گذاری و خرید ملک انجام می دهند زیرا انواع ملک سریع به فروش می رود.
ترابزون مروارید دریای سیاه نامیده می شود. خرید ملک در ترابزون ترکیه برای سرمایه گذاران گزینه عالی است. قیمت خرید ملک در ترکیه در شهرها متفاوت است. ترابزون یکی از بهترین ها برای سرمایه گذاری می باشد.
امنیت در شهر ترابزون
شهر ترابزون، به طور کلی، یک شهر امن است و میزان جرم و جنایت در این شهر، پایین می باشد. در شهر ترابزون، مکان هایی وجود دارد که امنیت بیرون از خانه را تأمین می نماید. مناطق کوهستانی شهر با وجود کم جمعیت بودن آن، بی خطر است. اگر قصد کوهپیمایی در کوه های جنگلی را دارید، حتماً در رابطه با نحوه برخورد با خرس ها اطلاع داشته باشد.
بهترین منطقه ترابزون برای خرید ملک
• بهترین منطقه ترابزون برای خرید ملکمرکز آن است. املاک مرکز ترابزون بسیار با ارزش بوده و برای سرمایه گذاری مناسب هستند. اگر توقع تان از بهترین منطقه برای خرید ملک در ترکیه یک زندگی سالم است، ترابزون را به شما پیشنهاد می کنیم.
• برای حفظ محیط زیست ترابزون اجازه ساخت در برخی مناطق داده نمی شود. به همین جهت تعداد پروژه ها محدود است. خرید پروژه های سازمانی بهتر از خرید های شخصی می باشد.
• منطقه Vakfıkebir ترابزون بهترین منطقه برای خرید ویلاهای لوکس است Vakfıkebir که از بهترین مناطق ترابزون برای خرید ملک می باشد. این منطقه بانک، مدرسه و فروشگاه دارد. همچنین دارای دانشگاه، پمپ بنزین و رستوران است. طبعاً مکان مناسبی برای زندگی می باشد. علاوه بر آن یکی از بهترین مناطق ترابزون برای سرمایه گذاری است.
• منطقه akçabat یکی دیگر ازبهترین منطقه های ترابزون برای خرید ملک است. ویلاهای این منطقه امکاناتی از جمله استخر خصوصی، دوچرخه سواری رایگان و سونا دارند. ماکروویو، ماشین ظرفشویی و قهوه جوش در ویلاها موجود است. ویلاهای این منطقه خشکشویی و اتو کشی ۲۴ ساعته دارند.
• Akcatepe Dag Evleri
• Verizana Plus
• Marbella
• Mira Rezidans

مزیت خرید ملک در ترابزون ترکیه چیست؟
زندگی آرام در منطقه دریای سیاه خواهید داشت. خرید ملک در ترابزون ترکیه مورد توجه سرمایه گذاران بین المللی می باشد، پس جهت راهنمایی خرید ملک در ترابزون با مشاوران فارسی زبان ما در Dream Houses تماس بگیرید.
هزینه خرید ملک در ترابزون ترکیه را با دیگر شهرها مقایسه کرده اید؟ سرمایه گذاران با خرید ملک در ترابزون سود فراوانی می برند. گزینه هایی برای خرید ملک در ترابزون ترکیه وجود دارد. مانند ویلا، خانه، آپارتمان های لوکس و زمین، ترابزون نه تنها بهشتی از طبیعت بلکه ایده آل برای خرید ملک نیز می باشد. بیشتر توریست ها به این شهر می آیند. شهری زیبا با امکانات لازم برای یک زندگی راحت است. باران های فصلی و هزاران گونه گیاهی دارد. خرید ملک در ترابزون ترکیه با توجه به سلامت آب و هوای آن طرفداران بسیاری دارد.
خرید ویلا در ترابزون
قیمت خرید ویلا در ترابزون در مرکز آن کمی بالا است. اما در اطراف ترابزون می توان قیمت های کمتری را پیدا کرد. بهتر است بدانید هنگام خرید ویلا در اطراف ترابزون و در مرکز ترابزون ، راه آهن، تاکسی و اتوبوس وجود دارد. دسترسی به حمل و نقل یکی از مزیت های خرید ویلا در ترابزون است. از بهترین منطقه ترابزون برای خرید ملک باید به Heaven Garden villa اشاره داشت.
با خرید ویلا در ترابزون می توانید آن را اجاره دهید. تا هزینه خرید ویلا در ترابزون را بدست آورید.

درباره بهترین منطقه ترابزون برای خرید ملک
از بهترین منطقه ترابزون برای خرید ملک به منطقه Vakfıkebir اشاره شد. از هزینه خرید آپارتمان در ترابزون با مقایسه با استانبول گفتم. گفته شد نزدیکی ترابزون به فرودگاه مزیت خوبی برای سرمایه گذاری می باشد. خرید ملک در ترابزون ترکیه زندگی آرامی را برایمان رقم میزند. علاوه بر آن خرید ویلا در ترابزون با امکانات خوبی همراه است. ویلاهای ترابزون امکانات لازم زندگی را دارند.
به طور کلی برای هر کسی که به دنبال خرید ملک در ترابزون ، ترکیه است پیش بینی برای رشد سرمایه برای آینده بسیار عالی است و آینده بسیار خوبی برای آن متصور است ، شهری در حال رشد که شاهد توسعه در مقیاس گسترده است و ناگفته نماند که بازده اجاره ای خوبی نیز برای مالک خواهد داشت.
تفریحات ترابزون
تفریحات ترابزون در بازدید از جاذبه های گردشگری آن خلاصه می‌شود. به همین دلیل اگر بخواهیم تفریحات این شهر توریستی را به شما معرفی کنیم باید به سراغ برخی از جاذبه های گردشگری آن برویم. به طور کلی بهتر است به منطقه اوزون‌گول، پارک ساحلی ترابزون و تفریحات آبی مانند قایق سواری، موج سواری، ماهیگیری و شنا اشاره کنیم.
جاذبه های گردشگری ترابزون
شهر ترابزون ویژگی منحصر به فرد خود را مدیون طبیعت زیبایش می‌باشد که منشا آن را باید در دریای سیاه جستجو کرد. طبیعت‌گردی حرف اول را در ترابزون می‌زند به همین دلیل گردشگرانی که به شهر ترابزون سفر کرده اند به آن لقب بهشت ترکیه را داده اند. با وجود زیبایی های شهر ترابزون، جاذبه های تاریخی فراوانی در این شهر وجود دارد که از دوره حضور یونانیان تا امپراتوری عثمانی و تاریخ معاصر ترکیه در این شهر ساخته شده اند.
جاذبه های تاریخی ترابزون
قلعه تاریخی ترابزون، مسجد اوزون گول، ایاصوفیه ترابزون، صومعه و کلیسای سومولا ترابزون ترکیه، مسجد گلبهار خاتون، موزه شهر ترابزون، موزه تاریخ، موزه خط و مردم شناسی، خانه آتاترک و منطقه تاریخی زاگنوس از مهمترین جاذبه های تاریخی ترابزون هستند.
جاذبه های طبیعی ترابزون
منطقه اوزون‌گول، پارک زگنوس (زاگنوس)، پارک آلتین دره، باغ گیاهشناسی ترابزون و پارک کال کامیلی Cal-Camili از مهمترین مناطق توریستی مناسب طبیعتگردی هستند.

در ادامه معرفی بسیار کاملی از جاذبه های گردشگری ترابزون بخوانید:
• مراکز خرید ترابزون
در شهر ترابزون بازارهای محلی و پاساژهای مختلفی وجود دارند که می‌توانید به آنها مراجعه کنید.
مرکز خرید ترابزون فروم | Forum Trabzon
اولین و معروف ترین مرکز خرید شهر ترابزون فروم می‌باشد که می‌توانید بیشتر کالاهای مورد نیازتان را از این مرکز تهیه کنید. فروم در شهرهای دیگر ترکیه مانند استانبول نیز شعبه دارد.
بازار جواهیر ترابزون | Trabzon Cevahir Outlet
یک مرکز خرید تمام عیار برای خرید انواع لباس و سوغاتی ترابزون و ترکیه می‌باشد.
دیرکشن یا دایرکشن مال | Direction Mall Trabzon
این بازار در واقع راسته ای از مغازه های مختلف است که از لباس تا سوغاتی های مختلف را در آن به فروش می‌رسانند.
شرکت تجاری آزوک | Azak Ticaret koll.şti
این فروشگاه مناسب خرید لباس بچه و نوزاد می‌باشد.
بازار آوروپالی | Avrupali Pazari
این راسته از شهر ترابزون که بازار اروپا نام دارد، مخصوص فروشندگان روسی است که در ترابزون فعالیت می‌کنند.
میدان مرکزی ترابزون | Trabzon Meydan
اطراف میدان مرکزی ترابزون فروشگاه، کافی شاپ، رستوران و شیرینی فروشی های مختلفی وجود دارند.
مرکز خرید وارلیش اِلیشوریش و یشام | Varlıbaş Alışveriş Ve Yaşam
این مرکز خرید زیبا یکی از جدیدترین فروشگاه های شهر ترابزون می‌باشد که معماری زبیا و متفاوتی دارد.
فروشگاه فاتح | Fatih Alışveriş Merkezi
این فروشگاه بیشتر برای خرید انواع لوازم خانگی مناسب می‌باشد.
مرکز خرید وارلیباس آتاپارک | Varlibas Atapark Shopping Center
در این مرکز خرید نیز می‌توانید از انواع برندهای ترک و بین المللی خرید کنید.
خیابان سلطان هانی | Sultan İş Hanı
یکی از خیابان های قدیمی ترابزون است که فروشگاه هایش بیشتر مربوط به کسبه محلی و مردم این شهر می‌باشد.
فروشگاه گونتاس ای وی ام | Güntas Avm
در این فروشگاه می‌توانید انواع اسباب بازی و صنایع دستی ترکیه را خریداری کنید.
فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی دی اند تی | D&T accessories perfume
این فروشگاه کوچک انواع لوازم آرایشی و بهداشتی را عرضه می‌کند.
• پارک بوزتپه | Boztepe
همانطور که از عکس ها مشخص این شهر پر از مناطق سرسبز است و پارک بوزتپه یکی از این مناطق است که در نقطه ی بالایی شهر و کنار دریای سیاه واقع شده است. این مکان یکی از بهترین نقاط برای تفریح و استراحت موقت در ترابزون و همچنین نقطه ای دیدنی برای گرفتن عکس های یادگاری است.

• قلعه ترابزونCastle Of Trabzon
این قلعه در مرکز شهر ترابزون قرار دارد و یکی از قدیمی ترین آثار به جا مانده از دوران امپراطوری روم به شمار می شود. از دیوار قلعه و دیوار پشتی ساختمان به عنوان ساختمان نظامی استفاده می شده است.

• دریاچه اوزون گل | Uzungöl:
یکی از مهم ترین جاذبه های طبیعی شهر ترابزون، دریاچه زیبای اوزون گل است که در جنوب این شهر و در ناحیه چایکارا قرار دارد. طبیعت بکر این منطقه با جنگل های فشرده از درخت تشکیل شده است و نکته ی جالب آن وجود مساجد متعدد در بین جنگل است و مناره های مساجد از بین درختان بیرون زده شده اند و جلوه ی وصف ناپذیری را در نگاه بازدید کنندگان به وجود می آورد. این دریاچه محیطی را فراهم آورده تا گردشگران بتوانند چند ساعتی را در دامان طبیعت و در آب و هوایی بسیار خوب سپری کنند.
• صومعه سوملاSumela Monastery
صومعه ای درون یک غار در دل کوه ها و کنار جویبار وجود دارد که در ۱۷ کیلومتری ماچکا قرار دارد. ارتفاع این غار از دره ۲۵۰ متر است و برای رسیدن به آن باید راه پرپیچ و خمی را طی کنید. این صومعه بسیار زیباست و سعی کنید حتما دوربین عکاسی همراه خودتان داشته باشید.
• موزه ایاصوفیه | Trabzon Ayasofya Camii
بنای ایاصوفیه در دوره امپراتوری بیزانس به سال ۵۳۲ میلادی بنا به دستور امپراتور کنستانتین اول ساخته شد و در قرن ششم میلادی به دستور ژوستینیانوس امپراطور روم مورد مرمت قرار گرفت و به مدت ۹۱۶ سال به عنوان کلیسا مورد استفاده قرار گرفت. بعد از فتح استانبول توسط سطان محمد فاتح در سال ۱۴۵۳ این مکان به مسجد تبدیل شد و به مدت ۴۸۲ سال نیز به عنوان مسجد مورد استفاده قرار گرفت و در سال ۱۹۳۵ به دستور کمال آتاتورک و تصویب هیات وزیران وقت تبدیل به موزه شد، و یکی از شاخص ترین جاذبه های ترابزون به شمار می آید .

• عمارت آتاترک ترابزون | Ataturk Pavilion:
عمارت آتاترک یکی از زیباترین بناهای شهر ترابزون و کشور ترکیه است که در قسمت شمالی ترابزون قرار دارد ، مسیر منتهی به قصر آتاتورک سربالایی می باشد که با گذر کردن از آن نمای شهر را می توانید به خوبی ببینید و از آن لذت ببرید. این بنا دو طبقه هست که در یکی از اتاق های طبقه اول آثار معروفی از فرش های ایرانی وجود دارد. آتاترک در یکی از سفرهایش به ترابزون به مدت ۲ روز در آن اقامت داشت. هم اکنون این ساختمان به موزه ای از وسایل شخصی، عکس ها و ابزار به جای مانده از آتاترک تبدیل شده است.
• بزتپه ترابزون | Boztepe Hill:
بزتپه از جاذبه های طبیعی و دیدنی شهر ترابزون به شمار می رود که در ۳ کیلومتری جنوب شرق ترابزون قرار گرفته است. این تپه علاوه بر بعد طبیعی و گردشگری، از حیث مذهبی نیز اهمیت فراوانی دارد؛ زیرا در اطراف آن چندین مسجد و کلیسا قرار دارند و همچنین ۴ چشمه مقدس در این منطقه سر از زمین بر آورده اند. بر فراز بز تپه می توانید نمایی کامل از شهر را شاهد باشید، چای بنوشید و از چشم انداز لذت ببرید.
• موزه ترابزون | Trabzon Museum:
بنای موزه باستان شناسی و قوم شناسی ترابزون، در سال های آغازین قرن بیستم توسط یک معمار ناشناس ایتالیایی ساخته شد و بسیاری از لوازم به کار رفته در آن از ایتالیا به ترابزون فرستاده شدند. این عمارت، اقامتگاه خصوصی یک بانکدار به نام کوستاکی تئوفیلاکتوس (Kostaki Teophylaktos) از ناحیه یونان بود که از سال ۲۰۰۱ تحت نام موزه ترابزون برای بازدید عمومی گشوده شد. موزه ترابزون در حدود ۳۶۵۰ شی از دوران مختلف عصر برنزی، عصر هلنیستی، روم باستان و دوران بیزانسی را در خود جای داده است.

پیام بگذارید