مشاوره سرمایه گذری

از سال ۲۰۱۸ به بعد برخی مقررات در مورد دریافت شهروندی کشور ترکیه برای اتباع خارجی دچار تغییرات اساسی شده است .

ترکیه برای تسهیل در راستای پذیرش سرمایه گذاران خارجی، اقدام به ایجاد آژانس پشتیبانی و ارتقا سرمایه گذاری ترکیه (Investment Support and Promotion Agency of Turkey (ISPAT) ) کرده است و با ایجاد یکسری از اصلاحات قانونی توانسته سرمایه گذاران خارجی را به خود جذب نماید.

چرا سرمایه گذاران ایرانی و حتی دیگر کشور ها، به خرید املاک ترکیه روی آورده اند؟

 سرمایه گذاران همیشه به دنبال نمونه کارهای متنوعی هستند، که برای آنها بازدهی بیشتری داشته باشد و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات از طریق خرید ملک ترکیه به خوبی این نیاز را برطرف می کند.

شهروندی ترکیه به صورت مستقیم به خارجیانی که حداقل ۲۵۰۰۰۰ دلار املاک و مستقلات خریداری نمایند داده خواهد شد.

برای آشنایی و کمک به هموطنان عزیزمان این قوانین را مرور میکنیم:

این قوانین خارجیان را ملزم میکند نتوانند تا ۳ سال ملک خریداری شده خود را بفروشند. بدین صورت که شخص خارجی خریدار پس از خرید ملک باید یک تعهد نامه رسمی در یکی از دفاتر ثبت مبنی بر عدم فروش ملک تا ۳ سال امضاء نماید. بعد از آن مراحل دریافت شهروندی ترکیه آغاز میگردد.

طبق قوانین جدید، طی شدن تمامی مراحل تا لحظه دریافت کارت شهروندی کشور ترکیه حداکثر ۶ ماه میباشد. پس از گذراندن این فرآیند کارت موقت اقامت ویژه سرمایه گذاران ( بر اساس ماده ۶۴۵۸ بند ۳۱) برای شما و خانواده تان صادر میگردد و مدارک شما جهت صدور کارت دائم به آنکارا فرستاده شده که حداکثر بین ۳ تا ۶ ماه بعد کارت شهروندی ترکیه یا کارت ملی شما ، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ارسال میگردد و شما شهروند همیشگی (شهروند ترک) این کشور محسوب خواهید شد.

توجه به این موضوع برای شما همراهان خرید ملک ترکیه امری ضروری میباشد:

در ارتباط با دریافت اقامت و یا شهروندی ، بجز چند مورد واریز به حساب دولت نیاز به صرف هیچ هزینه ای نمیباشد. پس پرداخت هیچ هزینه اضافی را قبول نکنید، مگر آنکه معادل مبلغ درخواستی فیش واریزی به حساب دولت را به شما ارائه دهند.