آنکارا

٫۲۹خرداد٫ ۱۴۰۰
۰ نظر

آنکارا پایتخت کشور ترکیه ،شهری پر هیاهو است که از جمله قدیمی ترین مناطق ترکیه به شمار می رود ، به گونه ای که بناهای تاریخی متعددی در این شهر از دوران امپراتوری هیتی ، فریگاری ، هلنیستی ، رومی ، بیزانس و عثمانی به جای مانده است و باید بدانید که آنکارا از نظر تاریخی ، اهمیت بسیار زیادی برای مردم ترکیه دارد ، افرادی که به آنکارا سفر می کنند معمولا برای تفریح و خوشگذرانی به این شهر نمی روند و اغلب با اهداف تجاری و کاری به این جا می آیند ، دلیل آن هم وجود وزارت خانه ها ، شرکت های دفاعی و نظامی ، سفارت خانه ها ، سازمان هوافضا ، کارخانه ها و ادارات دولتی و خصوصی در این شهر می باشد.
موقعیت جغرافیایی و جمعیت شهر آنکارا
آنکارا دومین شهر بزرگ و مهم ترکیه و قطب سیاسی این کشور است و جمعیت بسیار زیادی در این شهر زندگی می کنند که بیشتر آن ها را ترک های آناتولی و کردها تشکیل می دهند ، جمعیت آنکارا در حدود ۵ میلیون نفر تخمین زده شده است ، البته در این سال های اخیر بسیاری از ساکنان ترک آن به کشورهای اروپای غربی مهاجرت کرده اند ولی در عوض مهاجران بسیار زیادی از سوریه و کشورهایی مانند ایران به آن وارد شده اند ، آنکارا شهری در مرکز ترکیه می باشد که دسترسی به آن از همه جای کشور آسان است و همین موضوع بر اهمیت آنکارا افزوده است .
آب و هوای شهر آنکارا
آنکارا یکی از خشک ترین مناطق ترکیه است که اگر در فصل بهار به این شهر سفر کنید بسیار به شما خوش می گذرد ، چرا که یکی از بهترین زمان ها برای سفر به آنکارا است ، باران بهاری در این فصل ، شهر را بسیار زیبا می کند ، تابستان در آنکارا هم مانند تابستان تهران با آلودگی هوای کم تر ، بیشترین سفر به آنکارا در تابستان انجام می شود و آب و هوای آنکارا در این زمان بسیار عالی است ، در پاییز هوای آنکارا رو به سردی می گراید و در زمستان هم آنکارا همیشه بارانی است و گاهی هم برف می بارد.

معرفی مناطق و قیمت خرید خانه در آنکارا
بهترین منطقه آنکارا چانکایا
قیمت هر متر مربع مسکن در چانکایا ، که در صدر مناطق با ارزش آنکارا قرار دارد در هر متر مربع ۲۲۹۶ لیر می باشد. مثلا میتوان گفت متوسط قیمت فروش آپارتمان به متراژ ۱۰۰متر مربع در این منطقه ۲۲۹ هزار لیر می باشد. در حالی که قیمت اجاره آن ۱.۱۰۰ لیر می باشد.

یئنی محله(Yenimahalle)بزرگترین محله
در صورتی که در نظر دارید اقامت کوتاه مدت در ترکیه و یا اقامت بلند مدت در ترکیه را انتخاب کنید و در شهر آنکارا ساکن باشید این محله می تواند یکی از گزینه های مناسب برای شما باشد. قیمت هر متر مربع خانه در این محله ۸۵۰ لیر می باشد. قیمت آپارتمان ۱۰۰ متری در این منطقه به ۱۸۵ هزار لیر می رسد. همین خانه را می توان به قیمت ۷۶۰ لیر اجاره کرد در حالی که مدت استهلاک یک خانه در یئنی محله بیش از ۲۰ سال می باشد.
گول باشی(Gölbaşı )محله ای رو به رشد
یکی از مناطقی که شرکت های بزرگ و معروف شهرسازی در آن سرمایه گزاری کرده اند محله گول باشی می باشد در این محله قیمت هر متر مربع مسکن ۱۸۴۰ لیر می باشد. متوسط قیمت آپارتمان ۱۰۰ متر مربعی در این محله ۱۸۴۰۰ لیر و متوسط قیمت اجاره آن ۷۲۵ لیر می باشد.
در صورتی که بخواهید در مورد سایر محله های آنکارا اطلاعات کسب کنید به موارد زیر توجه کنید:
محله اتی مصقود (Etimesgut) ایده آل برای سرمایه گذاری.
پورساکلار(Pursaklar) جزء مناطق ارزان آنکارا می باشد.
ماماک (Mamak) بسیار ارزان است.
البته در نظر داشته باشید در صورتی که قصد شما از خرید ملک در آنکارا اخذ شهروندی ترکیه می باشد ارزش ملک خریداری شده شما می بایستی حداقل ۲۵۰۰۰۰ دلار آمریکا یا معادل آن به یورو و یا دلار باشد. ولیکن لازم به ذکر است که شما با خرید هر ملکی به هر قیمتی در ترکیه می توانید درخواست اقامت دایم در ترکیه را داشته باشید، که شامل خریدار به همراه همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال آنها می شود. اما در صورتی که قصد اقامت موقت را داشته باشید بهتر است قبل از هر تصمیم به خرید املاک و مستغلات در آنکارا برای مدتی منزلی را اجاره کنید تا بتوانید نسبت به محله های آنکارا و یا هر شهر دیگری شناخت لازم را پیدا کنید. در این بین شما می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بتوانید از مشاوره رایگان آنها در خصوص خرید ملک در ترکیه استفاده نمایید.

پیام بگذارید